Seattle, WA

February 16-18, 2018


Results

Performance Level - Mini Category - Solo
1st Place High Score (*)#8 Oh YeahEmerald City Dance Complex
2nd Place High Score#5 Mr. Postman High Impact Dance Academy
3rd Place High Score#10 Madeline High Impact Dance Academy
4th Place High Score#1 Amazing Grace High Impact Dance Academy
5th Place High Score#7 Mama, I’m a Big Girl Now!Melanie's Dance Unlimited
 
Performance Level - Junior Category - Solo
1st Place High Score (*)#40 Our Corner of the UniverseDance Elite
2nd Place High Score#20 The HunterDance Elite
3rd Place High Score#21 Not for the Life of MeChildren's Dance Theater
4th Place High Score#42 Everywhere I GoNorthwest Dance and Acro
5th Place High Score#19 Dance With Me TonightAllegro Dance Studios
6th Place High Score#15 TornChildren's Dance Theater
7th Place High Score#22 Forest FiresNorthwest Dance and Acro
 
Performance Level - Teen Category - Solo
1st Place High Score (*)#80 Breathe MeDance Elite
2nd Place High Score#77 St.JudeChildren's Dance Theater
3rd Place High Score#63 New EndingDance Elite
4th Place High Score#62 I whistle a happy tuneChildren's Dance Theater
5th Place High Score#59 MedicineVIREO School of Performing Arts
 
Performance Level - Senior Category - Solo
1st Place High Score (*)#97 Do Your Thing High Impact Dance Academy
2nd Place High Score#104 White BloodAllegro Dance Studios
3rd Place High Score#100 Here comes the rain againChildren's Dance Theater
4th Place High Score#113 Survive High Impact Dance Academy
 
Performance Level - Mini Category - Duos and Trios
1st Place High Score#173 Little Red Wagon High Impact Dance Academy
2nd Place High Score#184 The World is NewRogue Dance Studio
 
Performance Level - Junior Category - Duos and Trios
1st Place High Score (*)#186 RideChildren's Dance Theater
2nd Place High Score#170 I Want to Write You a SongVIREO School of Performing Arts
3rd Place High Score#128 You can drive a person crazyChildren's Dance Theater
4th Place High Score#165 Rise upChildren's Dance Theater
5th Place High Score#188 Love SomeoneRainier Dance Center
 
Performance Level - Teen Category - Duos and Trios
1st Place High Score (*)#213 SwerveRainier Dance Center
2nd Place High Score#242 Don't let me downChildren's Dance Theater
3rd Place High Score#196 Endangered SpeciesDance Elite
4th Place High Score#241 MonstersVIREO School of Performing Arts
 
Performance Level - Mini Category - Groups and Lines
1st Place High Score (*)#142 Little PartyCamano Dance Academy
2nd Place High Score#135 Come Fly With Me High Impact Dance Academy
3rd Place High Score#123 SneakernightNorthwest School of Dance
4th Place High Score#185 Broadway BabiesNorthwest Dance and Acro
 
Performance Level - Junior Category - Groups and Lines
1st Place High Score (*)#144 Thanks For The Boogie RideAllegro Dance Studios
2nd Place High Score#175 Don't worry about meChildren's Dance Theater
3rd Place High Score#141 ApplauseDance Elite
4th Place High Score#172 NinjasCamano Dance Academy
5th Place High Score#159 Your SongAllegro Dance Studios
6th Place High Score#171 DreamsAllegro Dance Studios
7th Place High Score#183 Best That I CanDance Elite
 
Performance Level - Teen Category - Groups and Lines
1st Place High Score (*)#231 50 WaysRainier Dance Center
2nd Place High Score#232 Coffee BreakVIREO School of Performing Arts
3rd Place High Score#237 Wherever you Will GoAllegro Dance Studios
4th Place High Score#233 SonDance Elite
5th Place High Score#223 One More Day to Dance with YouCamano Dance Academy
6th Place High Score#221 Sweet DreamsDance Elite
 
Performance Level - Senior Category - Groups and Lines
1st Place High Score#219 Just the SameChildren's Dance Theater
 
Performance Level - Junior Category - Productions
1st Place High Score (*)#119 Singing in the RainChildren's Dance Theater
2nd Place High Score#134 When You're An AddamsAllegro Dance Studios
 
Competitive Level - Mini Category - Solo
1st Place High Score#12 With LoveNorthwest Dance and Acro
2nd Place High Score#13 Jar of HeartsCamano Dance Academy
3rd Place High Score#3 FlyLeaps and Bounds Dance and Tumbling Center
 
Competitive Level - Junior Category - Solo
1st Place High Score (*)#36 RevivalNorthwest Dance and Acro
2nd Place High Score#29 HeliumNorthwest Dance and Acro
3rd Place High Score#46 Swanlake Pas de TriosNorthwest School of Dance
4th Place High Score#35 Driving in the CarChildren's Dance Theater
5th Place High Score#26 One DropIndependent
6th Place High Score#39 Twenty TwoNorthwest School of Dance
 
Competitive Level - Teen Category - Solo
1st Place High Score (*)#81 Bang BangNorthwest Dance and Acro
2nd Place High Score#68 EndingPlatinum Dance Center
3rd Place High Score#67 RiverNorthwest Dance and Acro
4th Place High Score#76 Blue Suede ShoesMelanie's Dance Unlimited
5th Place High Score#53 RefugeNorthwest Dance and Acro
6th Place High Score#74 She Used To Be MineNorthwest Dance and Acro
7th Place High Score#60 Look At Me NowNorthwest Dance and Acro
 
Competitive Level - Senior Category - Solo
1st Place High Score (*)#103 Mr. PianomanIGNITE
2nd Place High Score#106 Ghost In The WindNorthwest Dance and Acro
3rd Place High Score#94 At LastNorthwest Dance and Acro
4th Place High Score#98 Lanterns LitPlatinum Dance Center
5th Place High Score#93 BounceNorthwest School of Dance
6th Place High Score#101 EarthAspire Academy of Expressive Arts
7th Place High Score#99 Here With MeNorthwest School of Dance
 
Competitive Level - Mini Category - Duos and Trios
1st Place High Score#120 Soul Bossa Nova Leaps and Bounds Dance and Tumbling Center
2nd Place High Score#155 EmergencyNorthwest Dance and Acro
 
Competitive Level - Junior Category - Duos and Trios
1st Place High Score (*)#168 DivaNorthwest School of Dance
2nd Place High Score#147 Here I comeChildren's Dance Theater
3rd Place High Score#169 TroubleNorthwest Dance and Acro
4th Place High Score#154 War of HeartsRoots Acro Sports
 
Competitive Level - Teen Category - Duos and Trios
1st Place High Score (*)#253 My FriendNorthwest Dance and Acro
2nd Place High Score#248 We Are The OnesIssaquah Dance Theatre
3rd Place High Score#247 Sweet ArchitecPlatinum Dance Center
4th Place High Score#195 I'm BetterCamano Dance Academy
5th Place High Score#224 So ColdNorthwest School of Dance
 
Competitive Level - Senior Category - Duos and Trios
1st Place High Score#194 Send My LoveAllegro Dance Studios
2nd Place High Score#197 All We DoNorthwest School of Dance
3rd Place High Score#222 RunAspire Academy of Expressive Arts
 
Competitive Level - Mini Category - Groups and Lines
1st Place High Score#146 FabulousNorthwest School of Dance
2nd Place High Score#118 When I Grow UpNorthwest Dance and Acro
3rd Place High Score#177 RoxyLeaps and Bounds Dance and Tumbling Center
 
Competitive Level - Junior Category - Groups and Lines
1st Place High Score (*)#162 Mini MagicNorthwest School of Dance
2nd Place High Score#145 Love's ComplaintNorthwest Dance and Acro
3rd Place High Score#151 Tea PartyCamano Dance Academy
4th Place High Score#153 Love ShackNorthwest School of Dance
5th Place High Score#152 If It Happened To YouPlatinum Dance Center
6th Place High Score#130 RiverCamano Dance Academy
 
Competitive Level - Teen Category - Groups and Lines
1st Place High Score (*)#227 PracticeNorthwest Dance and Acro
2nd Place High Score#209 Love Is The Warmest ColorNorthwest Dance and Acro
3rd Place High Score#193 Depth Over DistancePlatinum Dance Center
4th Place High Score#191 WingsNorthwest School of Dance
5th Place High Score#243 A Humble UpgradeNorthwest School of Dance
6th Place High Score#229 PassagePlatinum Dance Center
 
Competitive Level - Senior Category - Groups and Lines
1st Place High Score#216 TruthNorthwest School of Dance
2nd Place High Score#236 Lucky StrikeNorthwest School of Dance
3rd Place High Score#252 Run The WorldAspire Academy of Expressive Arts
 
Competitive Level - Junior Category - Productions
1st Place High Score#189 Let it GrowNorthwest School of Dance
 
Competitive Level - Teen Category - Productions
1st Place High Score (*)#220 StormPlatinum Dance Center
2nd Place High Score#254 M-I-L-KCamano Dance Academy
 
Competitive Level - Junior Category - Super Productions
1st Place High Score (*)#161 Catch Me OutsideNorthwest Dance and Acro
 
PHAZE 1 HALF SCHOLARSHIPS
Maia EnglundRainier Dance Center
Paisleigh KennedyNorthwest School of Dance
Matilda MathesonPlatinum Dance Center
Vivien PalmerNorthwest Dance and Acro
Shileigh PorterNorthwest Dance and Acro
Nathan WilkinsonDance Elite
 
PHAZE 2 HALF SCHOLARSHIPS
Bennet BuglerEmerald City Dance Complex
Brayla BurkhalterAllegro Dance Studios
Elowyn CatelNorthwest School of Dance
Liv CramerDance Elite
Parker DistefanoNorthwest Dance and Acro
Madison ForteChildren's Dance Theater
Daleceana Fudge-MinnisRainier Dance Center
Kayden KaletaChildren's Dance Theater
Evelyn LaneAllegro Dance Studios
Audrey LeibmanPlatinum Dance Center
Ariel LosadaIn Motion Co. Dance, Learning & Recreation
Carson MarshallRoots Acro Sports
Samara McDonaldRainier Dance Center
Cailyn OlinNorthwest Dance and Acro
Alexis OwensAllegro Dance Studios
Reagan SheffieldEmerald City Dance Complex
 
PHAZE 3 HALF SCHOLARSHIPS
Cheyenne AmarNorthwest School of Dance
Christiana BurkhalterAllegro Dance Studios
Natalie CoonPlatinum Dance Center
Bailey CunninghamCamano Dance Academy
Brooke EnglandIndependent
Alexis EntnerAllegro Dance Studios
Olivia GlennLFW Dance Studios
Riley GrayumDuvall Performing Arts
Sophia KowalczykIn Motion Co. Dance, Learning & Recreation
Raya MahoneyCamano Dance Academy
Amber OlsonChildren's Dance Theater
Susannah ReisdorfPlatinum Dance Center
Alinna TillerVIREO School of Performing Arts
Paris VazquezEmerald City Dance Complex
 
PHAZE 4 HALF SCHOLARSHIPS
Rachel GaratDuvall Performing Arts
Taylor GrayumDuvall Performing Arts
Sloane LoudenbackAllegro Dance Studios
Katya McMullenChildren's Dance Theater
Dakota RoosHigh Impact Dance Academy
 
PHAZE 2 SCHOLARSHIPS
Jadon BrannerNorthwest School of Dance
Madison BryantRainier Dance Center
Mallory GiegerPlatinum Dance Center
Aliyah HienDance Elite
Aubrey ParkPlatinum Dance Center
Ethan SpragueNorthwest School of Dance
Clementine StevensonAllegro Dance Studios
Sayu TamaokiIssaquah Dance Theatre
Charlotte WesemanNorthwest Dance and Acro
 
PHAZE 3 SCHOLARSHIPS
Austin BAKERMelanie's Dance Unlimited
Kimi BurkleNorthwest School of Dance
Emily CainMelanie's Dance Unlimited
Grace Ann KominakLFW Dance Studios
Marissa MathesonPlatinum Dance Center
Madi Mullineux PerraultDance Elite
Dawson PaffumiIndependent
Isabella SpidellNorthwest Dance and Acro
Riley SwansonChildren's Dance Theater
Amanda UeltschiNorthwest Dance and Acro
Maquinna WahlbergNorthwest Dance and Acro
 
PHAZE 4 SCHOLARSHIPS
Christina CaldenNorthwest School of Dance
Mackenzie ClarkeNorthwest School of Dance
Noelle GregoriniPlatinum Dance Center
Alicia HawkinsNorthwest Dance and Acro
Sedra JonesNorthwest School of Dance
Cierra PotterPlatinum Dance Center
Funmilayo SofolaIGNITE
Rachel StallcupNorthwest Dance and Acro
Raishad WoodiestRainier Dance Center
 
PHAZE 4 ALL-STARS
Alli EdwardsPlatinum Dance Center
 
HEART OF GOLD AWARDS - IDANCE4ACURE
MORE INFORMATION
Addie MoseankoMelanie's Dance Unlimited#7 "Mama, I'm A Big Girl Now"
Adalynn O'HaraCamano Dance Academy#37 "Shouldn't Come Back"
Destiny WilsonNorthwest Dance & Acro#88 "Just Say"
 
RHYTHMIC SOULS TAP SCHOLARSHIPS
MORE INFORMATION
MiReya Rodriguez-CarrollRanier Dance Center
Savannah OwenAllegro Dance Studios
Alyssa ParkPlatinum Dance Center
Anna WaltzIssaquah Dance Theater
 
JUST DANCE CUSTOMS STANDOUT AWARD
MORE INFORMATION
Charlotte WesemanNorthwest Dance & Acro
Lucia MattioliChildren's Dance Theater
 
ARTISTIC DANCE DESIGNS CLASS ACT AWARD
MORE INFORMATION
Camano Dance AcademyTerah Partidge
Northwest School of DanceStephanie Clake
 
POINT PARK UNIVERSITY SUMMER DANCE PROGRAM SCHOLARSHIPS
MORE INFORMATION
MiReya Rodriguez-CarrollRanier Dance
Christina CaldenNorthwest School of Dance
Brielle SydowIndependent
 
GO 2 TALENT AGENCY (GTA) INDUSTRY AWARD
MORE INFORMATION
Alyssa ParkPlatinum Dance Center
 
STUDIO SCHOOL LOS ANGELES
MORE INFORMATION
Summer ScholarshipAudrey CohenAllegro Dance Studios
Summer ScholarshipFunmilayo Sofola IGNITE
College Acceptance Abigail HauNorthwest Dance and Acro
 








© 2019. Dupree Dance. All rights reserved.  Terms of Use  |  Privacy Policy  |  Contact        



Web Design & Development by Interaria






Log In Register For An Event
To reach us by phone, please call 817-488-2233